Basen jednak w przyszłym roku

30 czerwca, 2021 by Brak komentarzy

Na terenie krytego basenu przy ulicy Żeromskiego w Sosnowcu nadal trwają prace. Pomimo że budowlańcy przenieśli się już do wnętrz rozbudowywanego obiektu, wiadomo, że całość nie zakończy się w listopadzie tego roku, jak wcześniej planowano. Pandemia i problemy z dostępnością pracowników sprawiły, że finisz datowany jest na pierwszy kwartał przyszłego roku.
Uważni obserwatorzy mogli już zorientować się, że prace związane z elewacją zakończyły się. Zamiast kontrowersyjnego, widniejącego na wizualizacjach stalowego szkieletu w turkusowej barwie pojawiła się elegancka szarość i ciemne szkło. Pływalnią nada zarządzać będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu, który z rozbudową wiąże spore nadzieje.

Co dokładnie się zmieni?

Modernizacja sprawi, że powierzchnia użytkowa budynku powiększy się o ponad 760 metrów kwadratowych. Przebudowany zostanie hol główny i szatnie. Pojawi się także nowy brodzik. W podpiwniczeniu powstanie profesjonalne saunarium z trzeba saunami, w tym jedną przewidzianą na 40 osób. Pierwsze piętro przeznaczone jest na siłownię, sale fitness oraz gabinety do badania wad postawy i prowadzenia zajęć korekcyjnych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *