Co dalej z budową stadionu?

4 listopada, 2020 by Brak komentarzy

Radna Grażyna Welon z PiS zaproponowała prezydentowi Sosnowca, aby zrezygnować z budowy stadionu na Górce Środulskiej. Zamiast tego miasto mogłoby wesprzeć miejscowych przedsiębiorców, którzy płacąc podatki przez lata utrzymywali gminę.

Propozycja przerwania inwestycji wartej ponad 120 milionów złotych pojawiła się podczas debaty nad projektem uchwały w sprawie zaciągnięcia niskoprocentowego kredytu z Europejskiego Banku Gospodarstwa Krajowego. Główny temat rozmów zszedł jednak na boczny tor, zastąpiła go dyskusja o stanie budżetu Sosnowca i sytuacji gospodarczej kraju.

Kandydatka na prezydenta Sosnowca w ostatnich wyborach, radna Grażyna Welon, swoje stanowisko odnośnie kredytu rozpoczęła sugestią, by nie budować stadionu na Górce Środulskiej. Swoje zdanie argumentowała tym, że w niepewnych czasach mieszkańcy potrzebują wsparcia. Jej zdaniem, zamiast budowy stadionu należałoby zadbać o sosnowieckich przedsiębiorców. Prezydent Chęciński poprosił radną o złożenie swojej propozycji dotyczącej stadionu w oficjalnym trybie. Wspomniał też o wysokich kosztach rozwiązania kontraktu na jego budowę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *