Co dalej z przebudową placu przed budynkiem stacji PKP Sosnowiec Główny?

7 stycznia, 2021 by Brak komentarzy

Konieczne było rozpisanie nowego przetargu na przebudowę placu przed budynkiem stacji PKP Sosnowiec Główny. Powody takiej decyzji tłumaczy Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta miasta – główną przyczyną jest panujące w kraju, ale i na całym świecie zagrożenie epidemiologiczne.

Wyłoniona we wcześniejszym konkursie firma Kvanta Granit (z ofertą na kwotę 8 625 000 zł) pochodzi z Ukrainy, a co za tym idzie, w obecnej sytuacji ma problem z wywiązaniem się z umowy. Składają się na to kłopoty z pozyskaniem odpowiedniej liczby pracowników oraz materiałów budowlanych, ale także z utrudnionym ruchem transgranicznym.

Koncepcję urbanistyczno-architektoniczną opracowało biuro AMAYA Architekci z Katowic. Przy ul. 3 Maja w Sosnowcu ma na jej podstawie powstać nowy plac wraz z infrastrukturą towarzyszącą, do której można zaliczyć zadaszenie dla stacji rowerów miejskich, budynek usługowy oraz parking. W ramach ogłoszonego właśnie przetargu nowa firma zyska aż 13 miesięcy zamiast wcześniejszych 10 na realizację inwestycji.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *