Cztery nowe karetki dla Rejonowego Pogotowia Ratunkowego

30 września, 2021 by Brak komentarzy

Cztery nowe karetki otrzymało Rejonowe Pogotowie Ratunkowe. Ale to nie koniec nowości. Rejonowe Pogotowie Ratunkowe zmieni także siedzibę.

  1. Nowe karetki dla Rejonowego Pogotowia Ratunkowego
  2. Zmiana siedziby RPR

Rejonowe Pogotowie Ratunkowe otrzymało aż cztery karetki. Teraz czekają na zmianę siedziby.

Nowe karetki dla Rejonowego Pogotowia Ratunkowego

Nowe karetki dla Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu zostały oficjalnie przekazane 28 września. Trzy pojazdy dotarły dzięki finansowej pomocy Ministerstwa Zdrowia, a jeden z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Dwie karetki trafiły do Jaworzna, a po jednej do Sosnowca i Zawiercia.

Uroczyste przekazanie pojazdów odbyło się przy obecnej siedzibie Rejonowego Pogotowia Ratunkowego, mieszczącego się przy ulicy 3 Maja.

Karetki te mają elektryczne nosze, z czego najbardziej cieszą się ratownicy. Dlaczego? Ponieważ nierzadko miewają problemy z kręgosłupem przez dźwiganie noszy z pacjentem.

Poza karetkami do 10 grudnia RPR otrzyma jeszcze trzy nowoczesne ambulanse, również z elektrycznymi noszami.

Zmiana siedziby RPR

Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu będzie miało także nową siedzibę. W rejonie ulicy Janowskiego pogotowie wybuduje nową stację. Sprawa ta jest aktualnie na etapie projektu koncepcyjnego. Dopiero po etapie przygotowawczym okaże się, czy faktycznie taka nowoczesna siedziba powstanie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *