Na terenie Sosnowca powstaje nowoczesne osiedle

17 września, 2020 by Brak komentarzy

Na terenie Sosnowca w rejonie skrzyżowania ulic Zaruskiego i Bora-Komorowskiego powstaje nowoczesne osiedle mieszkaniowe o nazwie „Hello Zagórze”.

Inicjatorem budowy jest firma Hello Home z Częstochowy. Budowę rozpoczęto w 2017 roku, cały kompleks ma być natomiast gotowy w pierwszym kwartale 2021 roku. Jeden z budynków już stoi, dwa kolejne nieustannie pną się w górę. Obecnie szacuje się, że zrealizowanych zostało już ponad 40% ogółu prac, a więc budowa postępuje bardzo szybko. Pierwsi mieszkańcy otrzymali klucze do swoich mieszkań – znajdujących się w budynku A – w październiku ubiegłego roku.

Najmniejsze dostępne lokale mieszkalne mają powierzchnię 39,2 metrów, największe zaś 81,1 metrów kwadratowych. Konfiguracje mieszkań obejmują wariant dwu-, trzy- lub czteropokojowy, każde wyposażone jest natomiast w balkon. Ceny kształtują się następująco: 5200-5500 złotych za metr, a zatem najtańsze mieszkanie na osiedlu „Hello Zagórze” kosztuje 211 tys. złotych, najdroższe zaś 444 tys. złotych. Z pewnością będzie to jedno z nowocześniejszych osiedli na terenie Sosnowca.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *