Więzienie w sąsiedztwie

7 lutego, 2022 by Brak komentarzy


Niecałe 300 metrów dzieli nowopowstałe domki jednorodzinne od terenu, na którym planowane jest powstanie nowego centrum penitencjarnego. Wzbudziło to protesty wśród zamieszkałych rodzin w obawie o przyszłość ich dzieci. 

Sprawdź


Idealny zielony teren dla rodzin


Las Zagórski jest uważany za oazę spokoju dla mieszkańców Sosnowca. Ścieżka rowerowa łącząca Zagórze z Parkiem Kuronia w Kazimierzu jest ulubionym miejscem na weekendowe wyprawy rowerowe. Jednak na tym oto terenie ma powstać nowe więzienie. Decyzja już zapadła, mimo protestów mieszkańców.

http://www.ososnowcu.pl/QmwE.html


Zakup domu obok więzienia
Dla rodzin, które zainwestowały w swoje nowe domy, budowa nowego więzienia będzie oznaczała straty finansowe. Jeśli pewnego dnia zdecydują się na sprzedaż, nikt nie kupi domu w sąsiedztwie więzienia, więc zostaną z 30-letnimi kredytami hipotecznymi i sąsiadami-więźniami.

RVNJ.jpg


Właściciele domów będą skazani na głośne dźwięki i całodobowe oświetlenie pochodzące z zakładu karnego.Jednak Prezydent miasta, Arkadiusz Chęciński, widzi w tym szansę na lepsze spostrzeżenie możliwości inwestycyjnych w Sosnowcu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *