Więzienie w sąsiedztwie

7 lutego, 2022 by Brak komentarzy


Niecałe 300 metrów dzieli nowopowstałe domki jednorodzinne od terenu, na którym planowane jest powstanie nowego centrum penitencjarnego. Wzbudziło to protesty wśród zamieszkałych rodzin w obawie o przyszłość ich dzieci. 


Idealny zielony teren dla rodzin


Las Zagórski jest uważany za oazę spokoju dla mieszkańców Sosnowca. Ścieżka rowerowa łącząca Zagórze z Parkiem Kuronia w Kazimierzu jest ulubionym miejscem na weekendowe wyprawy rowerowe. Jednak na tym oto terenie ma powstać nowe więzienie. Decyzja już zapadła, mimo protestów mieszkańców.


Zakup domu obok więzienia
Dla rodzin, które zainwestowały w swoje nowe domy, budowa nowego więzienia będzie oznaczała straty finansowe. Jeśli pewnego dnia zdecydują się na sprzedaż, nikt nie kupi domu w sąsiedztwie więzienia, więc zostaną z 30-letnimi kredytami hipotecznymi i sąsiadami-więźniami.


Właściciele domów będą skazani na głośne dźwięki i całodobowe oświetlenie pochodzące z zakładu karnego.Jednak Prezydent miasta, Arkadiusz Chęciński, widzi w tym szansę na lepsze spostrzeżenie możliwości inwestycyjnych w Sosnowcu.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *